14. ULUSAL HEPATO GASTROENTEROLOJİ KONGRESİ 5-8 NİSAN 2017

09.02.2017 15:05
14. ULUSAL HEPATO GASTROENTEROLOJİ KONGRESİ 5-8 NİSAN 2017

Sevgili Meslektaşlarımız, 

Hepato Bilio Pankreatoloji Derneği tarafından 5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya Titanic De Luxe Hotel’de düzenlenecek olan “14.Ulusal Hepato-Gastroenteroloji Kongresi” ne sizleri davet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Ülkemizin içinden geçtiği tüm olumsuzluklara rağmen daha başarılı bir kongre düzenlemek için, tüm gayretimizle bilimsel açıdan doyurucu, gastroenteroloji camiasını kucaklayıcı ve sosyal etkinlikleriyle keyifli bir kongre yapmayı hedefledik. 

Kongremizde gastroenterolojinin önemli ve güncel konularını, ülkemizden ve dünyanın farklı ülkelerinden,  alanında  deneyimli ve saygın bilim insanları tarafından sizlere ulaştırılmak için yoğun gayret gösteriyoruz. Ayrıca bu kongrede daha önceki kongrelerimizden farklı olarak konusunda deneyimli hocalarımız tarafından yapılacak girişimsel endoskopik işlemlerden oluşan canlı yayın eşliğinde, güncel bilgi ve deneyimlerin paylaşılacağı bir “workshop” kongremize dahil edilmiştir. Kongremizin bir diğer güzel yanı da, yakın dayanışma içerisinde bulunduğumuz gastroenteroloji cerrahı arkadaşlarımızla birlikte düzenlediğimiz “hibrit kongre” özelliğinde olmasıdır. Bu özellik cerrahi açıdan da gastroenteroloji ile ilgili yeni gelişme ve bilgilerin daha geniş bir platformda paylaşımını sağlamaktadır. Hepatogastroenteroloji Derneği’nin 2015 yılından itibaren kongre dönemini ilkbahara almış olması Ulusal Gastroenteroloji Haftasına olan yakın zaman aralığı nedeniyle bir çok katılımcı ve görevli arkadaşımızın yaşamakta olduğu sıkıntıları ortadan kaldırmıştır.

Kongreler güncel bilgi ve deneyimlerimizi paylaştığımız, oturumlardan kalan zamanlarda meslektaşlarımızla kaynaşıp, özlem giderdiğimiz, mesleki sorunlarımızı tartıştığımız ve aynı zamanda yoğun çalışma koşullarımızdan uzaklaşıp kısa da olsa bir nefes alma fırsatı bulduğumuz ortamlardır. Yoğun bir bilimsel şölen öncesi geleneksel hale gelen sosyal içerikli konferansımıza, otele giriş ve kayıtların yapıldığı 4 Nisan Çarşamba akşamı saat 20:30’da hepiniz davetlisiniz. Her yıl olduğu gibi bu senede video, sözlü ve poster bildiri ödülleri, sizlerin katılımı ve desteği ile sahiplerini bulacaktır. Bu kongrede de futbol turnuvamızda genç ve kendini genç hisseden katılımcılarımızın kuracağı gastroenteroloji takımlarının gastroenterolojik cerrahların takımına karşı iyi bir mücadele vereceğini umuyor ve iyi olan kazansın diyoruz. Bunun yanı sıra senenin en güzel zamanı olan doğanın canlandığı bahar aylarında, güzel vatanımızın güzel köşelerinden biri olan Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini yaşayabilecekleri programlarla, kongremize renk katmayı düşünüyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle 5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında, Antalya Titanic De Luxe Hotel’de gerçekleştirilecek olan 14.Ulusal Hepato Gastroenteroloji Kongresi’nde sizleri aramızda görmeyi ümit ediyor, değerli katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Kongre Başkanı   Kongre Sekreteri
Prof. Dr. Sadettin Hülagü    Doç. Dr. Mehmet Arhan

Bu haberi sosyal ağlarda paylaşın