Afrin Açıklaması

30.01.2018 11:03
Afrin Açıklaması

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Değerli Meslektaşlarımız,

Hekimlik bir yaşatma mesleğidir, bu yönden hepimiz savaşa karşıyız. Ancak büyük bir toplum sağlığı sorunu haline gelen terör olaylarını ortadan kaldırmak için yapılan askeri operasyonlar dahil tüm girişimler aynı zamanda elzem bir sağlık hizmetidir.

Yıllardır ülkemize yönelik terör eylemleri ile kardeşliğimizi, barış ve huzurumuzu tehdit eden PKK ve bağlantılı bulunduğu PYD/YPG gibi emperyalist güçlerin piyonu olan terör örgütlerine karşı, hem ülkemize yönelik tehditlere hem de içinde bulunduğumuz coğrafyanın emperyalist güçler tarafından yapılandırılmasına karşı Afrin’e yapılan “Zeytin Dalı” operasyonuna yönelik TTB’nin yapmış olduğu açıklamayı kınıyoruz. 

Yüce önder Atatürk’ün öncülüğünde kurulan Cumhuyetimizin tam bağımsızlığı, içinde yer aldığımız coğrafyanın gerçek manada barışa ve huzura kavuşması için, başlatılan “Zeytin Dalı’’ operasyonunu ve bu amaç için yapılması gereken tüm girişimleri yürekten destekliyor, ordumuzun yanında olduğumuzu siz meslektaşlarımıza ve kamuoyuna beyan ediyoruz. 

Hebipa Yönetim Kurulu

 

Bu haberi sosyal ağlarda paylaşın